W przedszkolu pracują wykwalifikowani i kompetentni nauczyciele, okazujący dzieciom wiele ciepła, zrozumienia i cierpliwości. Nauczycielki promują i pielęgnują wartości rodzinne, patriotyczne, regionalne, kultywują tradycje i zwyczaje. Stosują nowatorskie metody pracy i otaczają opieką każdego z wychowanków, dostosowując metody pracy do ich indywidualnych możliwości. Dostrzegają i rozumieją potrzeby dziecka, mają z nim bardzo dobry kontakt, cieszą się wielkim zaufaniem ze strony zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Wszyscy pracownicy przedszkola każdego dnia kierują się zasadami pracy Marii Kielar- Turskiej: "Bądź animatorem dziecięcej aktywności odpowiadając aktywnością na aktywność!".