Drodzy Rodzice,

miło mi poinformować, że w dniach od 16 do 18 listopada 2016 roku odbyła się w Przedszkolu Niepublicznym „Kolorowe Nutki u Babci Ani”  ewaluacja zewnętrzna. Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania przedszkola w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa. Ewaluacja ma także na celu ustalenie, czy przedszkole spełnia badane wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6.08.2015 roku. Przedszkole może spełniać wymagania na poziomie podstawowym i podejmować działania z wysokiego poziomu wymagania.

Badanie przeprowadzili wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Badaniem objęto dzieci (wywiad po obserwacji zajęć, swobodna rozmowa z dziećmi), rodziców (ankieta i wywiad grupowy) oraz nauczycieli (wywiad grupowy oraz wywiady po obserwacji zajęć). Przeprowadzono również wywiad indywidualny z dyrektorem przedszkola, obserwowano zajęcia edukacyjne oraz analizowano dokumentację placówki. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje wymaganie:

"Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się".

Raport, do lektury którego zachęcam Państwa, przedstawia wyniki ewaluacji zewnętrznej problemowej. W prezentowanym opracowaniu znajdą Państwo istotne informacje dotyczące niniejszego wymagania. Skrócona wersja tego raportu publikowana jest na stronie systemu ewaluacji oświaty (www.npseo.pl). Wydanie pełne raportu w wersji papierowej znajduje się w naszym przedszkolu. Z przyjemnością komunikuję, że nasze przedszkole spełnia ww. wymaganie na poziomie wysokim, a wyniki badania zostaną wykorzystane do podnoszenia jakości pracy placówki.

Dyrektor Przedszkola
                                Anna Szmidt